Apvienotā baktēriju un somatisko šūnu skaitīšana

Iepazīstinām Jūs ar vadošā Brazīlijas sviesta ražotāja Barbosa & Marques pieredzi BacSomatic iekārtas lietošanā. Kvalitātes vadītājs Rakvuels Sant`Ana Nepomuceno pastāstīs, kā FOSS BacSomatic iekārta nodrošina ātru skrīningu svaigpiena baktērijām un somatiskām šūnām, aizņemot mazāk kā 10 minūtes. Agrāk šādas analīzes uzņēmumam aizņēma 2 dienas, veicot mikrobioloģijas testus ar tradicionālām metodēm.

Svaigpiena mikrobioloģiskā testēšana ir būtiska, lai prognozētu, kāds būs paredzamais produkta derīguma termiņš, bet šī testēšana ir arī laikietilpīga un dārga.

 

Kas bija par iemeslu FOSS BacSomatic iegādei Jūsu uzņēmumā?

Barbosa & Marques uzņēmuma fokuss ir atšķirīgu produktu ražošana ar nesalīdzināmu kvalitāti. Lai to sasniegtu, ir nepieciešama ātra un droša atbilde par piena izejvielas stāvokli, lai uzsāktu ražošanas procesu.

Kas bija par iemeslu FOSS BacSomatic iegādei Jūsu uzņēmumā?

Barbosa & Marques uzņēmuma fokuss ir atšķirīgu produktu ražošana ar nesalīdzināmu kvalitāti. Lai to sasniegtu, ir nepieciešama ātra un droša atbilde par piena izejvielas stāvokli, lai uzsāktu ražošanas procesu.

Kā BacSomatic mainīja esošo darba stilu?                   

Tā kā oficiālā metode kopējo baktēriju skaita noteikšanai ilgst 48 stundas, tad piena šķirošana Barbosa & Marques uzņēmumā varēja notikt, tikai izmantojot 2 dienu vecus datus. Kā zināms vienmēr notiek kādas neparedzamas problēmas, kas rodas temperatūras svārstību ietekmē piena savākšanas laikā, vai problēmas ar transportlīdzekli vai cisternu utml. Vēl jāpiemin, ka tuvākā somatisko šūnu skaitīšanas iekārta neatkarīgā laboratorijā atrodas 300 km attālumā. Tagad ar BacSomatic var veikt analīzes uz vietas uzņēmumā dažās minūtēs un ir daudz vieglāk veikt korekcijas ražošanas grafikā.

Līdzko sākām lietot iekārtu, esam ievērojuši vērā ņemamu mikrobioloģisko analīžu samazinājumu. Šai sakarā, arī nav bijusi vajadzība palielināt darbinieku skaitu, kas darbotos ar BacSomatic iekārtu, jo tā ir vienkārša lietotājam.

Kā tieši pielietojat iekārtu savā ikdienas darbā?

Mēs nepalielinājām ikdienas paraugu skaitu. Vispirms, mēs analizējam paraugu BacSomatic iekārtā un pēc tam mūsu MilkoScan iekārtā. Ja kāds no rezultātiem ir ārpus standarta, mēs atšķirojam paraugus no konkrētiem fermeriem atsevišķi un veicam individuālus testus.

Līdz ar šo iekārtu mēs esam ieguvuši laiku, ko mēs agrāk veltījām darbam ar fermeriem (mūsu darbinieki veic regulārus apmeklējumus pie fermeriem). Ir samazinājies nobraukto kilometru skaits, jo tagad mēs zinām precīzi, kur ir jābrauc. Līdzās tam mēs esam paplašinājuši savas tehniskās konsultācijas dzīvnieku testēšanā, lai noteiktu mastītu jau sākotnējā stadijā, kas arī samazinātu izmaksas fermeriem.

BacSomatic brosura_2018

Infratec SOFIA – mobilais, kompaktais un darbam gatavais graudu analizators

Infratec SOFIA – mobilais, kompaktais un darbam gatavais graudu analizators

Infratec SOFIA!

Mobils – var ņemt līdzi uz lauka un novērtēt graudu kvalitāti uz vietas

Kompakts – mazie izmēri, kompakts kultūru skaits un parametru skaits padara to interesantu mazāku platību īpašniekiem.

Gatavs darbam – SOFIA piedāvā kalibrējumu Kvieši – mitrums, proteīns un LIPEKLIS. Mieži – mitrums un proteīns. Rudzi – mitrums. Tritikāle – mitrums. Cietie kvieši – Proteīns un mitrums. Rapsis – eļļa un mitrums.

Uzticams, jo mērījumi līdzvērtīgi Infratec 1241 gadiem pārbaudītajam graudu analizatoram.

Vairāk informācijas šeit 

vai

Rakstiet mums!

 

BacSomatic – baktēriju un somatisko šūnu analizators!

BacSomatic – baktēriju un somatisko šūnu analizators!

BacSomaticTM

Apvienotā baktēriju un somatisko šūnu skaitīšana

BacSomaticTM nodrošina ātru piena higiēnas pārbaudi, līdzko piens tiek piegādāts pārstrādes uzņēmumā. BacSomatic ir pats pirmais analizators, kas apvieno vienā iekārtā gan baktēriju, gan somatisko šūnu noteikšanu, nodrošina automatizāciju minimālam darbam ar reaģentiem un sniedz atbilstošus rezultātus. Augsta snieguma analizators ir piemērots piena pārstrādes uzņēmumiem un laboratorijām ar nelielu paraugu apjomu.

Uzziniet vairāk – BacSomatic brosura_2018

 

Graudu analizators – Infratec NOVA

Graudu analizators – Infratec NOVA

 

INFRATEC NOVA jaunākās paaudzes graudu analizators

 

 

Infratec NOVA video1, video2

Infratec NOVA iekārta ar tilpumsvara moduli. Kviešu un miežu parametri : proteīns un mitrums atbilst Eiropas standarta EN15948 prasībām.  

INFRATEC ir atzīta par oficiālu iekārtu graudaugu un eļļas augu pieņemšanā ASV, Vācijā, Austrālijā, Francijā, Austrijā, Krievijā u.c.

KVIEŠI – Proteīns, mitrums, lipeklis (produktā, 14% mitruma bāze), ciete, Zeleny, temperatūra
MIEŽI – Proteīns, mitrums, ciete
AUZAS – Proteīns, mitrums
RUDZI – Proteīns, mitrums, ciete
TRITIKĀLE – Proteīns, mitrums, ciete
CIETIE KVIEŠI – Proteīns, mitrums
RAPŠI – Eļļa (sausnā, produktā, 8% mitruma bāzes), mitrums, hlorofīls
ZIRŅI – Proteīns, mitrums
KUKURŪZA – Proteīns, mitrums, ciete, eļļa
SOJAS PUPIŅAS – Proteīns, mitrums, eļļa
SORGO – Mitrums
LAUKU PUPAS – Proteīns, mitrums
GRIĶI – Mitrums
LINSĒKLAS – Mitrums, eļļa
SAULESPUĶES – Mitrums, eļļa

JAUNUMS  – SINEPJU SĒKLAS – Mitrums, eļļa