MilkoScan FT3

JAUNUMS

MilkoScan FT3

Sasniegts visaugstākais izpildījums piena un piena produktu analīzēm

 

 

 

 

Buklets – MilkoScanFT3

Sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk:

Drošības kods:
security code
Ievadiet drošības kodu:

Sūtīt

FOSS jaunā inovāciju ēka

 

 

 

DĀNIJA, HILLERØD, 14 Jūnijā, 2019.

Šodien, FOSS svin jaunā, 10000 m2 lielā inovācijas centra inaugurāciju, kas kopumā paplašinās līdz 24000 m2. Jaunā ēka nodrošina vairāk vietas izstrādātājiem, kuri strādās pie jauniem analītiskajiem risinājumiem pārtikas rūpniecībā.

Daži fakti par ēku

  • 10,420 m2 no kuriem 1,800m2 parters – oriģinālā ēka bija 13,650m2 no kuriem 3,800m2 pagrabs
  • 420 jaunas, aprīkotas darba vietas – izvietotas trijos stāvos
  • 160m2 ķīmijas laboratorija pirmajā stāvā
  • 50m2 mācību laboratorija pirmajā stāvā

Par FOSS

FOSS attīsta analītiskos risinājumus pārtikas un lauksaimniecības nozarē, kas ir augošs tirgus. Iedzīvotāju skaita pieaugums, un it īpaši pieaug vidusšķira, kura ir gaidāma divkāršoties līdz 2050, nozīmē lielāku globālo pieprasījumu pēc veselīgas un drošas pārtikas. FOSS attīsta analītiskos risinājumus, kas dod iespēju izmērīt kvalitāti un sastāvu pārtikas produktos, piemēram, graudu un piena pārstrādē maziem ģimenes uzņēmumiem, kā arī globālām korporācijām.

Lasīt pilnu rakstu angļu valodā.

Apvienotā baktēriju un somatisko šūnu skaitīšana

Iepazīstinām Jūs ar vadošā Brazīlijas sviesta ražotāja Barbosa & Marques pieredzi BacSomatic iekārtas lietošanā. Kvalitātes vadītājs Rakvuels Sant`Ana Nepomuceno pastāstīs, kā FOSS BacSomatic iekārta nodrošina ātru skrīningu svaigpiena baktērijām un somatiskām šūnām, aizņemot mazāk kā 10 minūtes. Agrāk šādas analīzes uzņēmumam aizņēma 2 dienas, veicot mikrobioloģijas testus ar tradicionālām metodēm.

Svaigpiena mikrobioloģiskā testēšana ir būtiska, lai prognozētu, kāds būs paredzamais produkta derīguma termiņš, bet šī testēšana ir arī laikietilpīga un dārga.

 

Kas bija par iemeslu FOSS BacSomatic iegādei Jūsu uzņēmumā?

Barbosa & Marques uzņēmuma fokuss ir atšķirīgu produktu ražošana ar nesalīdzināmu kvalitāti. Lai to sasniegtu, ir nepieciešama ātra un droša atbilde par piena izejvielas stāvokli, lai uzsāktu ražošanas procesu.

Kas bija par iemeslu FOSS BacSomatic iegādei Jūsu uzņēmumā?

Barbosa & Marques uzņēmuma fokuss ir atšķirīgu produktu ražošana ar nesalīdzināmu kvalitāti. Lai to sasniegtu, ir nepieciešama ātra un droša atbilde par piena izejvielas stāvokli, lai uzsāktu ražošanas procesu.

Kā BacSomatic mainīja esošo darba stilu?                   

Tā kā oficiālā metode kopējo baktēriju skaita noteikšanai ilgst 48 stundas, tad piena šķirošana Barbosa & Marques uzņēmumā varēja notikt, tikai izmantojot 2 dienu vecus datus. Kā zināms vienmēr notiek kādas neparedzamas problēmas, kas rodas temperatūras svārstību ietekmē piena savākšanas laikā, vai problēmas ar transportlīdzekli vai cisternu utml. Vēl jāpiemin, ka tuvākā somatisko šūnu skaitīšanas iekārta neatkarīgā laboratorijā atrodas 300 km attālumā. Tagad ar BacSomatic var veikt analīzes uz vietas uzņēmumā dažās minūtēs un ir daudz vieglāk veikt korekcijas ražošanas grafikā.

Līdzko sākām lietot iekārtu, esam ievērojuši vērā ņemamu mikrobioloģisko analīžu samazinājumu. Šai sakarā, arī nav bijusi vajadzība palielināt darbinieku skaitu, kas darbotos ar BacSomatic iekārtu, jo tā ir vienkārša lietotājam.

Kā tieši pielietojat iekārtu savā ikdienas darbā?

Mēs nepalielinājām ikdienas paraugu skaitu. Vispirms, mēs analizējam paraugu BacSomatic iekārtā un pēc tam mūsu MilkoScan iekārtā. Ja kāds no rezultātiem ir ārpus standarta, mēs atšķirojam paraugus no konkrētiem fermeriem atsevišķi un veicam individuālus testus.

Līdz ar šo iekārtu mēs esam ieguvuši laiku, ko mēs agrāk veltījām darbam ar fermeriem (mūsu darbinieki veic regulārus apmeklējumus pie fermeriem). Ir samazinājies nobraukto kilometru skaits, jo tagad mēs zinām precīzi, kur ir jābrauc. Līdzās tam mēs esam paplašinājuši savas tehniskās konsultācijas dzīvnieku testēšanā, lai noteiktu mastītu jau sākotnējā stadijā, kas arī samazinātu izmaksas fermeriem.

BacSomatic brosura_2018

Ebook-Reducing-bacteria_GB-pdf


Piena kvalitātes testēšana uzlabo piena produktu uzglabāšanas laiku – uzziniet vairāk par to šajā rakstā, kur Müller Milk and Ingredients, UK, dalās ar pieredzi piena kvalitātes analizēšanā.

https://www.fossanalytics.com/en/news-articles/dairy/milk-quality-testing-improves-the-shelf-life

Content not available.
Please allow cookies by clicking Accept on the banner

JAUNAIS – INFRATEC

JAUNAIS – INFRATEC

Globāla nākamās paaudzes iekārtas ieviešana graudu industrijā

uzticamā “darba zirga” vietā.

FOSS paziņo par jaunas analītiskas iekārtas InfratecTM ieviešanu, kas ir pirmā jaunās “Gudrās” paaudzes iekārta, un kas lietotājiem sniedz jau labi pārbaudītas priekšrocības ātrai un uzticamai graudu testēšanai bez raizēm problēmsituāciju gadījumos un iekārtas monitoringā.

Apvienojot jaunākos sasniegumus infrasarkano staru analītiskajā tehnoloģijā ar pārliecinošu iekārtas izturību, jaunais InfratecTM piedāvā vienkāršu veidu, kā piekļūt svarīgiem pilnveidojumiem graudu analizēšanā, kas sasniegti FOSS inovācijās pēdējos gados. Šie pilnveidojumi iekļauj sevī minimālus problēmsituāciju gadījumus, paildzinātu darbspējas laiku un lielisku lietojamību. Šādas iespējas dod kvalitātes kontrolei un graudu apmaksai ērtu iekārtas lietošanu, stabilitāti un darbspējas laiku bez kļūdām, kas tieši nepieciešams darbam neparedzamos ražas apstākļos šodienas graudu nozarē.

Ar pilnīgu atpakaļsaderību jaunais InfratecTM ir gatavs lietošanai, lai pieslēgtu graudu tīklam, aizvietotu veco InfratecTM vai palielinātu esošo NIR iekārtu skaitu.

Uzticamība ir stūrakmens ikvienai darbībai ar graudiem

Plašās un lielās datu bāzes ANN kalibrējumi apvienojumā ar vislabāko atkārtojamību un pārnesamību graudu industrijā veicina nepārspējamu graudu testēšanas platformu, turklāt modernizētā savienojamība ļauj kvalitātes kontrolieriem uzraudzīt iekārtas darbību un SOP-atbilstību no jebkuras vietas. Iekārtas spēcīgā IP54 aizsardzība spēj izturēt mitruma un temperatūras svārstības.

Savienojamība ātrai problēmsituāciju novēršanai un aktīvai uzraudzībai

Virzība digitālajā savienojamībā ir mainījusi darbības apveidus pēdējos gados, piemēram, tūlītēja problēmsituāciju dublējumkopijas iegūšana no eksperta un aktīva iekārtas uzraudzība kā normāla funkcija, gaidot tās pielietošanu. Rezultātā servisa izmaksas kļūst paredzamas, piemēram, slēdzot līgumu par attālinātu servisa apkalpošanu.

Lietojamība ir līdzīga konsekvencei

Darbības ar skārienjūtīgo ekrānu un intuitīvais interfeiss ir izstrādāts, lai operācijas būtu brīvas no kļūdām pat, ja iekārtu lieto sezonstrādnieki. Iekārtai ir ātra un vienkārša automātiskā starta funkcija: tikai ieberiet paraugu. Pilnveidots lietotāja interfeiss iekļauj dziļāku pieeju datiem ar pin-kodu palīdzību, ko piešķir dažādiem operatoru līmeņiem.

Skatīties salīdzinājumu starp iekārtām

Drošības kods:
security code
Ievadiet drošības kodu:

Sūtīt

 

Tieši mērķī?

 

Latvijas Graudu tīkls ir administratīvi-tehnisks risinājums, kas nodrošina infrasarkanā spektra graudu analizatoru vienotu darbību. Tehniski tas nozīmē, ka katra individuāla graudu analizatora darbība ar komunikāciju tīkla (interneta) palīdzību tiek regulāri kontrolēta un pieskaņota centrālā graudu analizatora INFRATEC 1241 (FOSS Analytical, www.fossanalytical.com) darbībai. Centrālais graudu analizators tiek kontrolēts un nepieciešamības gadījumā regulēts atbilstoši apstiprinātām starptautiskām standartmetodēm.

Latvijas Graudu tīkls uzsāka savu darbību 2005. gada sezonā, ņemot par piemēru FOSS Analytical izstrādāto metodi graudu tīkla veidošanā un uzturēšanā. Daudzus gadus Latvijas graudu tīklā bija tikai FOSS ražotās iekārtas INFRATEC. Kopš 2014. gada Latvijas Graudu tīklā ir dažādu ražotāju infrasarkanā spektra graudu analizatori, kas atrodas Latvijas un Igaunijas elevatoros, graudu pieņemšanas punktos, ostās, kooperatīvos un zemnieku saimniecībās: https://eiranet.eu/lgt/dalibnieku-saraksts-tests/

Tīkla darbību tehniski nodrošina EIRA SIA. References analīzes tīkla darbības nodrošināšanai veic testēšanas laboratorija EiraLab SIA, kas ir ieguvusi GAFTA sertifikātu.

Katru gadu martā kādā no Eiropas valstīm notiek Graudu tīkla tikšanās, kurā satiekas daudzu valstu graudu tīklu administratori, laboratorijas pārstāvji un uzņēmumu pārstāvji no visas pasaules. Šo tikšanos organizē FOSS Analytical, kas ir graudu tīkla idejas autors un realizētājs. Pieredzes apmaiņa, prezentācijas, dažādi jaunumi, nākotnes tendences, ringtesta rezultāti un citi jautājumi tiek apspriesti tikšanās laikā. Jebkura graudu tīkla mērķis ir iegūt un uzturēt stabilus un ticamus mērījumus pie jebkuriem apstākļiem.

Pārnesamība – kāpēc tā ir svarīga?

Pārnesamība ir termins, ko lieto saistībā ar NIR analīzēm, bet kāpēc tas ir tik svarīgs, un kā šī būtiskā īpašība tiek nodrošināta graudu analizatorā Infratec™ 1241 FOSSā?

Sāksim ar definīciju: Pārnesamība ir iespēja saņemt vienus un to pašus analīžu rezultātus ar dažādām iekārtām no viena un tā paša parauga. Tā ir būtiska graudu analīzēm vietās, kur bieži tiek izmantotas vairākas iekārtas, piemēram, vienā graudu pieņemšanas punktā vai vairākos pieņemšanas punktos bet dažādās lokācijas vietās, turklāt paraugi var būt ar plašām vides temperatūras un mitruma svārstībām. Pārnesamība ir fundamentāla daļa Infratec iekārtai.

Lasīt visu rakstu!