Apvienotā baktēriju un somatisko šūnu skaitīšana

Iepazīstinām Jūs ar vadošā Brazīlijas sviesta ražotāja Barbosa & Marques pieredzi BacSomatic iekārtas lietošanā. Kvalitātes vadītājs Rakvuels Sant`Ana Nepomuceno pastāstīs, kā FOSS BacSomatic iekārta nodrošina ātru skrīningu svaigpiena baktērijām un somatiskām šūnām, aizņemot mazāk kā 10 minūtes. Agrāk šādas analīzes uzņēmumam aizņēma 2 dienas, veicot mikrobioloģijas testus ar tradicionālām metodēm.

Svaigpiena mikrobioloģiskā testēšana ir būtiska, lai prognozētu, kāds būs paredzamais produkta derīguma termiņš, bet šī testēšana ir arī laikietilpīga un dārga.

 

Kas bija par iemeslu FOSS BacSomatic iegādei Jūsu uzņēmumā?

Barbosa & Marques uzņēmuma fokuss ir atšķirīgu produktu ražošana ar nesalīdzināmu kvalitāti. Lai to sasniegtu, ir nepieciešama ātra un droša atbilde par piena izejvielas stāvokli, lai uzsāktu ražošanas procesu.

Kas bija par iemeslu FOSS BacSomatic iegādei Jūsu uzņēmumā?

Barbosa & Marques uzņēmuma fokuss ir atšķirīgu produktu ražošana ar nesalīdzināmu kvalitāti. Lai to sasniegtu, ir nepieciešama ātra un droša atbilde par piena izejvielas stāvokli, lai uzsāktu ražošanas procesu.

Kā BacSomatic mainīja esošo darba stilu?                   

Tā kā oficiālā metode kopējo baktēriju skaita noteikšanai ilgst 48 stundas, tad piena šķirošana Barbosa & Marques uzņēmumā varēja notikt, tikai izmantojot 2 dienu vecus datus. Kā zināms vienmēr notiek kādas neparedzamas problēmas, kas rodas temperatūras svārstību ietekmē piena savākšanas laikā, vai problēmas ar transportlīdzekli vai cisternu utml. Vēl jāpiemin, ka tuvākā somatisko šūnu skaitīšanas iekārta neatkarīgā laboratorijā atrodas 300 km attālumā. Tagad ar BacSomatic var veikt analīzes uz vietas uzņēmumā dažās minūtēs un ir daudz vieglāk veikt korekcijas ražošanas grafikā.

Līdzko sākām lietot iekārtu, esam ievērojuši vērā ņemamu mikrobioloģisko analīžu samazinājumu. Šai sakarā, arī nav bijusi vajadzība palielināt darbinieku skaitu, kas darbotos ar BacSomatic iekārtu, jo tā ir vienkārša lietotājam.

Kā tieši pielietojat iekārtu savā ikdienas darbā?

Mēs nepalielinājām ikdienas paraugu skaitu. Vispirms, mēs analizējam paraugu BacSomatic iekārtā un pēc tam mūsu MilkoScan iekārtā. Ja kāds no rezultātiem ir ārpus standarta, mēs atšķirojam paraugus no konkrētiem fermeriem atsevišķi un veicam individuālus testus.

Līdz ar šo iekārtu mēs esam ieguvuši laiku, ko mēs agrāk veltījām darbam ar fermeriem (mūsu darbinieki veic regulārus apmeklējumus pie fermeriem). Ir samazinājies nobraukto kilometru skaits, jo tagad mēs zinām precīzi, kur ir jābrauc. Līdzās tam mēs esam paplašinājuši savas tehniskās konsultācijas dzīvnieku testēšanā, lai noteiktu mastītu jau sākotnējā stadijā, kas arī samazinātu izmaksas fermeriem.

BacSomatic brosura_2018

Ebook-Reducing-bacteria_GB-pdf


Piena kvalitātes testēšana uzlabo piena produktu uzglabāšanas laiku – uzziniet vairāk par to šajā rakstā, kur Müller Milk and Ingredients, UK, dalās ar pieredzi piena kvalitātes analizēšanā.

https://www.fossanalytics.com/en/news-articles/dairy/milk-quality-testing-improves-the-shelf-life

Content not available.
Please allow cookies by clicking Accept on the banner