Centrālās piena laboratorijas:

MilkoScan 7 RM


Dāņu ražotājs FOSS Analytical piedāvā infrasarkano staru iekārtas un plūsmas citometrijas iekārtas centrālajām piena laboratorijām. Savukārt Gerber Instruments AG piedāvā krioskopu piena sasalšanas punkta noteikšanai.

Centrālās piena laboratorijas iekārtas:
MilkoScan™ 7 RM Ķīmiskie parametri – tikai pienam (termiski neapstrādātam pienam)
Fossomatic™ 7 Somatisko šūnu skaits – tikai pienam (termiski neapstrādātam pienam)
CombiFoss™ 7 Apvienota iekārta  ķīmiskajiem parametriem un somatisko šūnu skaitam – tikai pienam (termiski neapstrādātam piena)
BactoScan FC+ Baktēriju kopskaits  – tikai pienam (termiski neapstrādātam pienam)
Krioskops:  
Cryoscope C1A Sasalšanas punkta noteikšana pienā

Fossomatic 7DC iekārta – JAUNUMS! VIDEO
Fossomatic 7DC nodrošina diferencēto somatisko šūnu skaitīšanu. Iekārtas mērķis ir uzraudzīt ganāmpulkam vēl labāk mastītu un subklīnisko mastītu. Šī ir pirmā FOSS iekārta (pirmā pasaulē) ar diferencēto somatisko šūnu skaitīšanu (DSCC) un kopējo somatisko šūnu skaitīšanu (SCC). Fossomatic 7 DC iekārtā ir vairāki sensori, kas uztver fluorescences signālus no piena šūnām, jauni reaģenti un jauns inkubators. To visu apvienojot, Fossomatic 7DC iekārta spēj noteikt DSCC un SCC vienlaicīgi.
Kas ir DSCC?
Šūnu diferenciācija attiecās uz imūnsistēmas šūnu klātbūtni pienā tādā formā kā limfocīti, makrofāgi un polimorfonukleārie neitrofīli (PMN). Šiem trim šūnu veidiem ir svarīga loma reaģēt uz piena dziedzera iekaisumu. Limfocīti regulē imūnsistēmas palaišanas un apturēšanas mehānismu. PMN šūnas aizsargā organismu no uzbrūkošām baktērijām mastīta sākumposmā.
Makrofāgi atpazīst mastīta patogēnus un ierosina imūnsistēmas darbību, uzsākot lielu PMN pieplūdi. Bez tam makrofāgi uzņem baktērijas, šūnu atliekas, uzkrātās piena sastāvdaļas un veic audu atjaunošanu. Veselīga piena dziedzera piens satur galvenokārt makrofāgus un limfocītus, bet PMN ir dominējošās piena šūnas infekcijas gadījumā.
Fossomatic 7DC
Iekārta mēra 2-as šūnu grupas: makrofāgus un PMN kopā ar limfocītiem. DSCC parāda proporciju %-os starp PMN un limfocītiem. Makrofāgu %-u skaitu iegūst 100 – DSCC. Jaunais diferencētais somatisko šūnu skaits (DSCC) kopā ar kopējo somatisko šūnu skaitu (SCC) nodrošina govs piena dziedzera patieso veselības stāvokli. Tas ir jauns rīks fermerim, lai labāk uzraudzītu mastīta izplatību ganāmpulkā.