Sijāšanas kaste barību frakcionēšanai (daļiņu lieluma noteikšanai). Neformāla testēšanas metode (Ad hoc)

Pielietojums:

Barības sivēniem, putniem un spēkbarība atgremotājiem sastāv no graudiem, proteīnu saturošiem produktiem, minerālvielām un citām papildvielām. Visas šīs sastāvdaļas tiek samaltas. Atkarībā no dzirnavu iestatījumiem un kvalitātes tiek izveidot produkts, kas sastāv no dažādu izmēru daļiņām. Daļiņas virs 2 mm tiek uzskatītas par slikti sagremojamām, mazas daļiņas, kas mazākas par 1 mm, ir ļoti labi sagremojamas, bet var radīt traucējumus kuņģa – zarnu – traktā.

Ar šo sijāšanas kasti var testēt barības ar frakciju virs 3 mm un zem 0,5 mm. Frakcionēšanas kastes ražotājs vācu uzņēmums German Farm Consulting GmbH & Co KG. 

Cūku barības maluma rupjums ir tieši saistīts uz tās sagremojamību un dzīvnieka labsajūtu. Ar sijāšanas kasti vienkāršā veidā var noteikt sausās barības struktūru. Izmeklējumi, ko veicis GROSSE LIESNER (2008) gadā parādīja, ka ir jāievēro smalko daļiņu ierobežošana, lai izvairītos no  gremošanas problēmām (kuņģa čūlas veidošanās). Farm Concepts no jauna pārstrādātā un strukturētā sijāšanas kaste palīdz šajā jautājumā, jo ir sadalīta piecās daļās, no kurām 0,5 mm ir vismazākā sijāšanas frakcija.

Lietošana:
Ar mērtrauku (150 cm3) ieberiet 2 porcijas barības. Pēc barības iepildīšanas aiztaisiet vāku. Sijājamo kasti paņemiet rokā ar piepildīto sekciju uz augšu, pieturiet vāku un 4 minūtes kratiet sijājamo kasti. Brīdī, kad caur sietiem vairs nebirst barības sastāvdaļas, sijāšanu var izbeigt. Tauku saturam ir liela ietekme uz sijāšanas efektivitāti. Atkarībā no dzīvnieku grupas tiek sagaidītas atšķirīgas maisījuma frakcijas. Klāt pievienotie šabloni kalpo kā vispārīgas norādes. Lielais sijāšanas laukums atvieglo sijāšanas procesu.

 

Rakstiet mums, lai uzzinātu vairāk!

Drošības kods:
security code
Ievadiet drošības kodu:

Sūtīt